AKUATÜRK

Bir Türkün Gözünden Sucul Dünya!

Akuatürk Hakkında

Misyon

Akuaturk.com ve Akuaturk.com’un Facebook sayfası olan akuaturk.fb’nin genel amacı meraklılarına türkçe kaynak oluşturmanın yanısıra, yeni oluşan jenerasyona deniz sevgisini aşılayabilmek, onlara canlı-cansız milyonlarca doğa harikasına ev sahipliği yapan sulak alanları ve onların insan hizmetine sunulan ürünlerini tanıtabilmek ve Türkiye’de bu anlamda bulunan bir eksikliği giderebilmek amacıyla kurulmuştur. Orta vadeli amaçları arasında ise özellikle Türkiye sucul canlılarını, gölleri, denizleri ve akarsuları olmak üzere bir çok alanda doğru bilginin sürekli güncellendiği bir veritabanı oluşturabilmektir.

Akuatürk’e Genel Bakış

Akuaturk.com, Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğrencileri ki artık mezunları olan Muhammed Doğan Özdemir tarafından 18 Temmuz 2010 tarihinde kurulmuş olup, Su Ürünleri Mühendisliği alanına giren Deniz-İçsu Bilimleri, Avcılık-İşleme Teknolojileri ve Yetiştiricilik (Akuakültür) alanlarında türkçe kaynak oluşturma hedefini benimsemiş ticari amaç gütmeyen bir kuruluştur.

Açıklama

Akuaturk.com, Pangaea (Tek Kıta), Panthalassa (Tek Okyanus), Anatolia (Tek Anavatan), Via lactea (Samanyolu yani diğer) ve Encyclopedia (Ansiklopedik bilgi) olmak üzere 5 ana başlıkdan oluşmakta olup, Dünya, Okyanus, Türkiye ve Kişi olarak yaklaşımların sergileneceği, yazıların, çizilerin, yorumların, kimi zaman ise tariflerin ve araştırmaların yer alacağı bir blog-site olarak hazırlanmıştır. Zaman içerisinde yeni alanlar ve kategoriler açılması muhtemeldir.

Genel Bilgiler

Akuaturk.com ve akuaturk.fb (facebook sayfası) büyümeyi ve genişlemeyi kendine amaç edinmiştir. Ancak bu alanda herhangi bir gelir kaynağı olmadığı ve öğrenciler tarafından finanse edildiği için sınırlı imkan ile her geçen gün mümkün olduğunca gelişebilmektedir. Yakın gelecekte elde edilecek reklam gelirleri ile su ürünleri mühendislerine karşılıklı-burs olarak nitelendirilebilecek bir iş imkanı oluşturmayı hedeflemektedir. Bu iş imkanı vesilesi ile daha fazla verinin siteye işlenmesi ve Türkiye’nin heryerinden doğru bilgiye tek adresten rahatlıkla erişilebilmesi temel amaçtır. Yurdumuz sınırları içerisinde deniz ve okyanus bilimlerine olan ilgi ve bilgi eksikliğinin giderilmesi için katkıda bulunmak isteyenler iletisim@akuaturk.com mail adresi üzerinden iletişime geçerek Facebook Sayfası ya da Akuaturk.Com Web Sayfası için gönüllü içerik sağlayıcı olabilirler.

Genel Şart, Koşul ve Bilgilendirmeler

Genel şart, koşul ve bilgilendirmeler için lütfen Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Bildirimi metinlerini okuyunuz.

Ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bunları Görmemiş Olabilirsin

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.