Arizona Grand Canyon National Park | Hızlandırılmış

631
views

Dünya’nın yedi harikasından biri sayılan Arizona Grand Canyon National Park ya da Arizona Büyük Kanyon Doğa Parkı şüphesiz dünya’nın en fazla ziyaret edilen yerlerinden biri. Her yıl milyonlarca ziyaretçinin güzelliğine şahit olduğu bu doğa parkında yapısı gereği bazı doğal ve bir o kadar harika olaylar gerçekleşebiliyor. Bu tip olaylara en güzel örnek zaman zaman kanyon içerisinde sıkışan soğuk hava tabakasının üzerindeki sıcak hava tabakasının yanı sıra nem ve yoğunlaşmanın da etkisiyle sis ya da bulut tarzı oluşumlardır. Öyle ki bu tür durumlarda ziyaretçiler değimi yerinde ise bulutların üzerinde yürümeyi deneyimlerler. Rüzgarların ve mevsimsel farklar ile, bazen kar fırtınaları da bölgede oluşabilmektedir.

Skyglow (skyglowproject.com) projesinin bir parçası olarak çekilen bu filmde kullanılan ekipmanlar, Canon USA sponsorluğunda Canon 5DIV, 5DSR & 6D kamera ve lensleri ile çekilmiş. Sosyal medya’da 4 milyon üzeri gösterim alan bu hızlandırılmış video oldukça ilgi çekici.

Önceki İçerikLaso Schaller | Yüksekten Atlama | İsviçre
Belçika Katolik Leuven Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği ve Ege Üniversitesi, Su Ürünleri Mühendisliği ayrıca Erasmus dolayısı ile Salento Üniversitesi Deniz Bilimleri Yüksek Lisans Bölümün'de öğrencilik yapmış. Bilim'e, özellikle de Deniz Bilimlerine meraklı, akıcı Hollandaca ve İngilizce konuşabilen, geleceğin profesör adayı.
Paylaş