Riusuke Fukahori ve 3-Boyutlu Resim | Sanat

5416
views

Japon artist Riusuke Fukahori, 3 boyutlu olarak bir Japon Balığı olan “Goldfish” olarak da bilinen Carassius auratus auratus’u, katman katman boyama yöntemiyle resmediyor. Gerçeğe çok yakın olan bu çalışmalar büyük ilgi odağı. Karmaşık bir işlem olan reçine ile işleme yoluyla elde edilen bu çalışmalar, her bir katman da farklı birer görüntü oluşturuyor ve tıpkı 3-Boyutlu yazıcılar gibi oluşturuluyor. Göz yanılması dediğimiz, optik ilüzyonlardan da faydalanılan bu çalışmalara internet üzerinden açık arttırmalara katılarak sahip olabilirsiniz. Sanatçının ismini google a yazıp arama yapmanız yeterli olacaktır.

Riusuke Fukahori Sanatını İcra Ederken

Riusuke Fukahori, en son Londra’da ICN (International Creative Network) – (Uluslararası Yaratıcı Ağ)’da Goldfish Salvation isminde bir sergi verdi. Ayrıca sanatçıya ait bir kaç resme Facebook Galerisinden de ulaşmanız mümkün. Ancak bence en iyi ve sağlam kaynak şahsın kendi flickr’i, flickr’ına da buradan ulaşabilirsiniz.

Riusuke Fukahori Galeri

Önceki İçerikFuture Fish Eurasia | Fuar | 7-9/06/2012
Sonraki İçerik16 il ve KIBRIS’da 3. kez | Seminer
Belçika Katolik Leuven Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği ve Ege Üniversitesi, Su Ürünleri Mühendisliği ayrıca Erasmus dolayısı ile Salento Üniversitesi Deniz Bilimleri Yüksek Lisans Bölümün'de öğrencilik yapmış. Bilim'e, özellikle de Deniz Bilimlerine meraklı, akıcı Hollandaca ve İngilizce konuşabilen, geleceğin profesör adayı.
Paylaş