Soslu Mango Orkinos | Tarif

4365
views

Mangolu ve acı soslu orkinos tarifi;

Mangolu ve Acı Soslu Orkinos Tarifi Malzemeler

2 yemek kaşığı zeytinyağı
2 yemek kaşığı limon suyu
2 diş dövülmüş sarmısak
4 parça orkinos

1 adet taze mango – soyulmuş ve doğranmış
1/4 bardak ince ince doğranmış (kırmızı) paprika
Yarım Kuru soğan doğranmış
1 adet doğranmış yeşil soğan
2 yemek kaşığı doğranmış kişniş (çin maydonozu olarak da bilinir ) (maydonoz da olabilir)
1 adet jalapeno biberi, doğranmış
2 yemek kaşığı limon suyu
1 buçuk çay kaşığı zeytin yağı

2 yemek kaşığı paprika
1 yemek kaşığı arnavut biberi
1 yemek kaşığı soğan tozu
2 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber
2 çay kaşığı kekik
1 çay kaşığı fesleğen (reyhan)
1 yemek kaşığı sarımsak tozu
4 yemek kaşığı zeytinyağı

Mangolu ve Acı Soslu Orkinos Tarifi Hazırlanışı
1.Adım Bir kase’de zeytinyağı, sarmısak ve limon suyunu karıştırın. Karışımı orkinoslara yedirin ve kilitli buzdolabı poşetleri içerisine koyun. Soğuması için 3 saatliğine buzdolabına yerleştirin.

2.Adım Bir kase’ye mango, paprika, kuru soğan, yeşil soğan, kişniş, ve jalapeno biberi’ni koyun ve karıştırın. 1 buçuk çay kaşığı zeytinyağı ve limonsuyunu da ekleyin. Soğuması için 1 saatliğine dolaba koyun.

3.Adım Bir kase’ye paprika, arnavut biberi, soğan tozu, tuz, biber, kekik, fesleğen ve sarımsak tozu’nu koyun ve karıştırın. Orkinos parçalarını dolaptan çıkartın ve ovalamadan şöyle bir suyla duruladıktan sonra her iki tarafını da kaplayacak şekilde hazırladığımız karışıma batırın.

4.Adım Orta ateş’de bir tava’ya 2 çay kaşığı zeytinyağı koyun ve ısınmasını bekleyin. Zeytinyağı ısındıktan sonra orkinosları tava’ya koyun ve yalnızca bir tarafını 3 dakika kadar pişirin ve tabağa alın. Kalan 2 çay kaşığı zeytinyağı’nı da tavaya dökün ve ısınmasını bekleyin. Isınınca orkinosların pişmeyen tarafı aşşağı gelicek şekilde tavaya koyun ve bir 3 dakika kadar daha pişirin ve çok geçirmeden tavadan alın.

5.Adım 2. adımda hazırladığımız mango karışımını 4 tabağa kaşık yardımı ile dağıtın. Orkinosları mango karışımının üzerine koyun ve bekletmeden servis edin.

Ortalama Nutrient Madde Miktarları;
Kalori: 510 | Yağ: 25.1g | Kolestrol: 99mg

Afiyet Olsun !

Önceki İçerikSazan Balığı | Cyprinus carpio
Sonraki İçerikAkvaryum ve Tipleri
Belçika Katolik Leuven Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği ve Ege Üniversitesi, Su Ürünleri Mühendisliği ayrıca Erasmus dolayısı ile Salento Üniversitesi Deniz Bilimleri Yüksek Lisans Bölümün'de öğrencilik yapmış. Bilim'e, özellikle de Deniz Bilimlerine meraklı, akıcı Hollandaca ve İngilizce konuşabilen, geleceğin profesör adayı.
Paylaş